Öncelikle sık sorulan sorulardan birisi olan; “Botoks nerede yapılır?” sorusuna cevap verelim. Botoks muayenehane ortamında yapılır. Botoks enjeksiyonu aşağıdaki adımları içerir. İlk önce Botoks için uygun bir aday olup olmadığınızı belirlenecektir. Bu işlem muayene, tıbbi öykü almayı ve Botoks sonrası için hedeflerinizi ve beklentilerinizi sormayı içerir. Bu 3 aşamada önem arz eder. Gebelik, hamilelik, cilt enfeksiyonu, nörolojik hastalık gibi botoks için sakınca oluşturan bir tıbbi hikayeniz sorgulanır. Aldığınız ilaçlar not edilir. Örneğin kan sulandırıcı kullanıyorsanız Botoks 5-7 gün ilaç kesildikten sonra (kesilmesinde herhangi bir tıbbi engel yoksa) yapılır.

Sonrasında yüzdeki kas aktivitesi, beklentileriniz gibi faktörler göz önüne alınarak size özel bir tedavi planı geliştirilir ve bunu sizinle paylaşırız.

Yüzünüz veya boynunuzda Bodrum Botoks enjeksiyon bölgesinde cildinizi soğuk kompres ile ​​ uyuşturulabilir. Botoks çok ince ve küçük iğneler ile enjekte edilir. Botoks uygulaması toplamda yaklaşık 10-15 dakikada biter. Her Botoks enjeksiyonu birkaç saniye sürer. Yüzünüzde ve boynunuzda belirlediğimiz noktalara ufak dozlarda Botoks yapılır.