Bodrum Botoks, botulinum toksininin kısaltmasıdır. Bakteriyel üretimden gelen bir proteindir. Plastik Cerrahide, kırışıklıkların oluşmaması için kasları hareketsiz hale getirmek veya gücünü azaltmak için kullanılır. Bir nörotoksin olan Botoks tipik olarak uygulandığı bölgede sinirler ve kasların iletişim kurmasını engeller.

Botoks bu şekilde yüzünüzde çizgiler oluşturmasını ve yaşlanma etkilerini önler Etki süresinin daha uzun olması talebi sıkça kalıcı Botoks var mıdır? sorusunu ortaya çıkartır.

Yaşlanma etkileri ile savaşan Botoks, dünyada en çok talep gören ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Her yıl milyonlarca kadın ve erkek, 30 yılı aşkın bir süredir güvenle ve mutlu bir şekilde Botoks yaptırmaktadır. Bize en çok sorulan “Botoks ne kadar dayanır” “Botoks kalıcı mıdır” sorularıdır. Botoksun etki süresini uzatmak veya Kalıcı botoks uygulaması oluşturmak için daha detaylı bilimsel çalışmalar devam etmektedir.

Maalesef “bodrum kalıcı botoks” veya “bodrum kalıcı botoks fiyatları” adı altında gördüğünüz reklamlar en hafif tabir ile pazarlama stratejisi olup, gerçeği yansıtmamaktadır.

Kırışıklıklar, yaş ve aktif mimiklerin birleşimi ile oluşur. Botoks kişiye özel olarak planlanarak, mimiklerin ve kas aktivitesinin dolayısı ile en çok kırışıklık potansiyeli olan bölgelere uygulanır(Alın botoksu, kaş arası botoksu, kaz ayağı botoksu).