Botoks, Clostridium botulinum tarafından üretilen saflaştırılmış bir proteinden oluşur.

Kulağa tehlikeli gelse de, bu toksin enjeksiyonları ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve önlemek için kullanılır.

Yüz kaslarınızın belirli bölgelerini gevşetmeye yardımcı olmak için Botox küçük dozlarda kullanılır. En sık kullanıldığı alanlar alın, göz çevresi veya kaş bölgesidir.

Kozmetik kullanımların yanı sıra Botox, kronik migren, aşırı terleme, boyun veya göz spazmları ve aşırı aktif mesane gibi tıbbi sorunlara yardımcı olmak için de kullanılabilir. Botoks ağrıyı tedavi etmek, asimetrik görünümleri geçici olarak düzeltmeye yardımcı olmak ve hatta kırışıklıklar ve diğer stres veya yaşlanma çizgileri için önleyici bir ajan olarak kullanılabilir.

Bazı durumlarda, Bodrum Botoks boyun çizgilerini azaltmak (boyun botoksu),çene kaslarını gevşetmek, dudakları kaldırmak ve yüzdeki kırışıklıkları azaltmak için de yararlı olabilir. Diş sıkma botoksu (Masseter botoksu) yüzünüzdeki köşeli görünümü azaltarak her zaman istediğiniz zayıflama etkisini verebilir ve hatta daha göz kamaştırıcı bir gülümseme için ağzınızın köşelerini kaldırmanıza yardımcı olabilir.

Botoks kullanımı yaygın bir uygulama haline gelmesine rağmen, birçok insanın hala Botoksun yan etkileri konusunda birçok çekincesi var. Bazı insanlar Botoksla yüz ifadelerinin donacağına, Botoks ile yüz ifadesinin değişeceğine ve Botoks ile yüz ifadelerinin sertleşeceğine veya “Botoks ile yüz ifadelerinin donacağına” (Frozen Face) inanırlar. Sonuçta amaç basitçe tazelenmiş görünmek olduğunda kimse robotik bir görünüm istemez!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir