Masseter Botoks
Masseter botox, yüzün alt kısmında yer alan kaslar üzerinde etkili olan bir botox çeşididir, çene botoksu olarak da bilinir. Yıllar içinde en büyük çiğneme kası olan masseter kası gelişerek yüzün alt kısmında şekil bozukluklarına neden olabilir.

Bazı durumlarda yüzdeki şekil bozukluğu dışarıdan bakıldığında dahi görülebilir. Genellikle sürekli aynı tarafta çiğneme yada geceleri diş sıkması ile beraber olan istemsiz çene kasılmalarından kaynaklanan bu şekil bozukluğunun tedavisinde masseter botoks tercih edilir.

Yaşlanmayı Önleyici Botoks
Önleyici botox, yaşlanma karşıtı olan bir botox yöntemidir, kırışıklıkları yok etme amacıyla değil; kırışıklıkların oluşumunu engellemeye yönelik yapılan bir uygulamadır. Cildi koruma altına almak için daha kırışıklıklar oluşmadan önce erken yaşlarda uygulanmaya başlanır. Önleyici botox sayesinde yaşlanma belirtilerinin önüne geçilir. Minimal dozlarda uygulanması uygundur.

Baby Botoks
Botoksun uygulama tekniklerinden biri olan Baby botoks, doğal bir sonuç elde etmek için kullanılır. Botulinum toksinin çalışma prensibi kas hareketlerinin oluşumunu önlemektir ama uygun dozlarla yapılmayan kırışıklık tedavilerinde kasların hareketleri gereğinde fazla kısıtlandığında ‘yüzümde donuk bir ifade oluştu’ olarak anlatılan bir sorun oluşabilir.

Baby botoks, sanatçı botoksu da denilir ve kırışıkları azaltan ama yüzün donuk görünmesini engelleyen bir botox yöntemidir. Baby Botox’da düşük dozlar tercih edilir, mimiklerin gereğinden fazla kısıtlanmasının önüne geçilir. Böylece mimikler yüzde doğal bir ifade oluşturacak şekilde canlı kalır ama ciltte kırışmaz.

Minimal botoks
Minimal botox kişiye özel olarak tasarlanan bir botox yöntemidir. Tüm bireyler aynı özelliklere sahip olmadığı için herkese eşit dozlarda aynı yöntemlerle botox uygulamak doğru değildir. Bu nedenle botox, kişinin mimik yapısı, yaşı ve cildin durumu dikkate alınarak yapılmalıdır. Minimal botoks, kişinin bireysel özelliklerinin dikkate alınarak uygulandığı bir botox tekniğidir.

Nefertiti Botoks
Nefertiti botoks, çene ve boyun hattındaki kırışıkların görünümünü iyileştirmek için uygulanan bir botox yöntemidir. Yaşlanmanın etkisiyle boyun ve çene bölgesinde kırışıklıklar ve sarkmalar oluşur ve hatta çene kontürü belirginliğini kaybeder. Nefertiti botox ile boyun ve çene hattından meydan gelen bu deformasyonların görünümü iyileştirilir.